Mam już konto Zaloguj się

O konkursie

AKADEMIA FUNDACJI BOŚ to ogólnopolski konkurs grantowy adresowany do młodzieży szkolnej oraz studentek i studentów. Konkurs prowadzony jest wyłącznie internetowo.

CELE KONKURSU

• Wsparcie uczniów i uczennic, studentów i studentek, którzy(-e) działają w zorganizowanych grupach (np. kołach naukowych lub zainteresowań) w zakresie ekologii, klimatologii lub sozologii.
  • Tworzenie społeczności osób zaangażowanych w ww. działania w następujących ujęciach:
    • naukowym,
    • kulturowym,
    • edukacyjnym,
    • społecznym,
    • medialnym.

ADRESACI(-TKI)

Konkurs kierujemy do:

1. Społeczności studenckiej skupionej w studenckich kołach naukowych działających na uczelniach publicznych i niepublicznych związanych z ekologią, klimatologią lub sozologią, których działania rozpoczęły się przed 31 października 2022 r. (kategoria A),
  2. Młodzieży szkolnej i jej opiekunów(-ek) działających w grupach zorganizowanych (np. klubach, kołach zainteresowań, ośrodkach kultury, organizacjach pozarządowych) związanych z ekologią, klimatologią lub sozologią, których działania rozpoczęły się przed 31 października 2022 r.  (kategoria B).

TERMINARZ

• Konkurs trwa od października 2023 r. do września 2024 r.
  • Rejestracja trwa do 16 listopada 2023 r.
  • Termin składnia wniosków mija 29 listopada 2023 r.

Wszystkie ważne daty przedstawione są w zakładce TERMINARZ na stronie konkursu.

REJESTRACJA DO KONKURSU

Do konkursu mogą zgłaszać się zespoły składające się z co najmniej 3 osób.

Lider(-ka) zgłasza zespół do Konkursu.

W kategorii A Liderem(-ką) zespołu może być dowolny członek(-kini) zarządu lub opiekun(-ka) koła naukowego. Natomiast w kategorii B osoba zatrudniona w danej placówce lub instytucji będąca opiekunem(-ką) zespołu.

Na stronie głównej konkursu znajduje się formularz rejestracyjny. Jego wypełnienie zajmuje ok. 3 min.

WNIOSKI

Wnioski składać mogą tylko zarejestrowane zespoły.

Wniosek składa się z 5 części:

• opisu historii grupy/ koła naukowego;
  • określenia celów grupy/ koła naukowego;
  • opisu dotychczasowych działań;
  • opisu planowanych działań wraz z wstępnym kosztorysem w roku szkolnym/ akademickim 2023/2024, które będą sfinansowane lub dofinansowane z grantu;
  • oświadczenia Lidera(-ki) zespołu.

Szczegółowy opis wniosku znajduje się w zakładce FORMULARZE.

GRANTY

Aby otrzymać grant należy złożyć wniosek w bieżącej edycji Konkursu (szczegóły w Regulaminie).

Na granty przeznaczamy 120 000 zł.

Do 100 000 zł otrzymają zwycięskie zespoły na podstawie oceny wniosków.

Maksymalna wysokość grantu to:

• 10 000 zł w kategorii A (przewidziano 5 grantów),
  • 5 000 zł w kategorii B (przewidziano 10 grantów).

Dodatkowo 20 000 zł przeznaczymy dla 3 najlepszych zespołów z poprzedniej edycji.

SPRAWOZDANIA

Zespoły muszą rozliczyć się z grantów w sprawozdaniu.

3 zespoły, których sprawozdania zostaną oceniane jako najlepsze będą miały zagwarantowane granty w następnej edycji konkursu.

Patron honorowy

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku: FB/fundacjabos