Zwycięskie zespoły

Kategoria A koła naukowe

AGH Solar Plane

Zorganizowało konferencję naukową FuturE-MOB. Tematami spotkania była elektromobilność i energia odnawialna.  

Eko Energia

Przeprowadziło 15 laminacji paneli słonecznych. Panele te zasilą energią samochód w ramach prowadzonego przez koło projektu PERŁA. 

Koło Naukowe Biologów Uniwersytetu w Białymstoku im. Dra Włodzimierza Chętnickiego

Okleiło ponad 300 m2 szklanych powierzchni budynków na Kampusie Uniwersytetu w Białymstoku folią ochroną niewidoczną dla ludzkiego oka. Folia ta opracowana jest przez organizację BirdShades. 

Koło Naukowe SGGW w Warszawie

Wzięło udział w międzynarodowej konferencji naukowej ICONST 2023 w Budvie (Czarnogóra). Na konferencji  członkinie koła wygłosiły referaty.  

Kategoria B grupy młodzieżowe

ASUR

Rozbudował i zmodernizował system nawadniania ogrodu w kopule Fellera. Teraz system składa się z dwóch zbiorników na deszczówkę połączonych ze sobą rurą i złączkami. Dodatkowo wyposażył go w system napełniający ECO. W kopule obecnie młodzież uprawia m.in. pomidory, paprykę, ogórki. 

Czas na Klimat

Zwiększył bioróżnorodność wokół szkoły. Posadził drzewa liściaste i założył łąkę kwietną. Dodatkowo odbudował domki dla owadów. 

Eko Producenci

Zbudował motocykl elektryczny o mocy 3000 W. Prędkość maksymalna motocyklu to 20 km/h. 

EkoIrzyki

Odnowił stare ubrania swoich kolegów i koleżanek ze szkoły poprzez naszywanie haftów. Wykorzystał do tego hafciarkę komputerową, ploter oraz program do projektowania haftów Brother PED PLUS 2. 

Grellaki

Zbadał jakość wody w rzece Jasiołka. Próbki wody do badań pobrał czerpakiem przy moście na Niżną Łąkę, kładce na Niżną Łąkę, przepompowni ścieków. Zespół w próbkach wody nie wykrył szkodliwych składników. 

Henrykówka

Nagrał film edukacyjny z użyciem drona. W filmie promowane są postawy proekologiczne. Dron zespołowi w przyszłych lata posłuży do monitoringu środowiska.   

LOve zielone

Założył ogród wertykalny w szkole. Ścianę zieleni dodatkowo wyposażył w oświetlenie, niezbędne w czasie zimy.   

Ściegienniacy Eko-maniacy

Przeprowadził serię warsztatów z tworzenia naturalnych kosmetyków dla dzieci ze szkół podstawowych w Kielcach. W warsztatach łącznie wzięło udział 330 osób. 

Zespół Młodzieżowy TMZCh

Zbudował 52 budki lęgowe dla ptaków, w tym 16 dla jeżyków i 3 dla wybranych gatunków sów. Poza zbudowaniem budek dla ptaków zespół zbudował 30 budek dla nietoperzy. Budowę budek poprzedził badaniem potrzeb środowiska.